O nás

Fotbal byl v Rajhradicích založen v roce 1953 panem Ladislavem Ustohalem a Štěpánem Sosnarem. Mezi první hráče patřili Srbecký, Gärtner, Minařík Miroslav, Ustohal Ladislav st., Peloušek, Minařík František, Lata, Matoušek Jan, Smetana, Koláček Miroslav, Hvízdal Jan atd. Předtím se hrál fotbal jen neorganizovaně a někteří hráli za RAFKu jako Opluštil, Lata. Elán však dlouho nevydržel a asi v roce 1960 se klub rozpadl. Většina hráčů přešla do RAFKy. Asi v roce 1965 se činnost obnovila. Většinou se hrála 4 třída., výjimkou se stal jeden rok a to asi 1986, kdy se postoupilo do okresního přeboru a hrálo se s RAFK. Poté se však opět hrála 3. a 4. třída. Toto období 3. a 4. tříd trvalo až do roku 2010. V období, kdy předsedou klubu byl Jan Polák, byli trenéry týmu Olin Koláček, který se stal pro rajhradický fotbal téměř legendou a Miroslav Šibíček. V tomto období za Rajhradice hráli Zikuška, Vašík Lukáš a Vašík David, Kouřil Petr, Kouřil Martin, Ustohal Aleš, Šabata Petr, Bednář Karel, Joukl Miroslav, Zeman Přemysl atd.  Poté se fotbal v Rajhradicích přestal na jednu sezónu hrát. V roce 2010 začala nová éra rajhradického fotbalu. S nápadem na obnovení klubu přišli Jiří Máša, Karel Bednář a Miroslav Šibíček, kteří odehráli podzimní sezónu s hráči, kteří zde hrávali a měli o fotbal zájem. K těmto místním hráčům se poté přidal nově přistěhovaný Robert Hájek a spolu domluvili, že se pokusí rajhradický fotbal dostat opět do podvědomí lidí v obci a ostatních týmů. Spolu s Hájkem přišli do rajhradického týmu také Mikač, Mikyska, Vážan, Racek a třeba Svoboda. Hrála se stále 4. třída, než se hráči sehráli. Ovšem v sezóně 2012/2013 se postoupilo do 3. třídy. Ve stejné sezóně bylo v týmu tolik hráčů, že vznikl i B-tým. Velká radost byla, když hned další rok postoupil tým do Okresního přeboru a to hlavně díky útočnému duu Příkazský - Králík, kdy prvně jmenovaný vstřelil 31 gólů a druhý jmenovaný 26 gólů za sezónu. Fanoušky však ani nenapadlo, že hned další rok se bude postupovat ještě výš a to do 1. B třídy, kdy za Rajhradice znovu po několika letech nastoupil Jaroslav Kouřil, který několik sezón odehrál za RAFK. Tato třída se zde hraje až doteď. Celých těchto pět sezón hraje rajhradický tým pod vedením trenérského dua Gamba – Pazourek. Mezi posily, které zde nějakou sezónu odehráli, ale již z týmu odešli patří např. Černý Zdeněk, Pelikán Ondřej, Pánek Jan, Pospíšil Jan, Kolečkář Jaroslav nebo již zmiňovaný Příkazský Petr.

Mimo fotbalové úspěchy v Rajhradicích proběhla i rekonstrukce areálu. Byly vybudovány nové střídačky, závlahový systém, osvětlení, tréninkové hřiště a dětské hřiště, hospoda se zahrádkou, zázemí pro správce fotbalového areálu, proběhla obnova travnaté plochy na hřišti, rekonstrukce kabin a areálu, kde se konají společenské akce (hody, dětské dny,..).

Za celou tuto novou éru můžeme poděkovat Robertu Hájkovi. Mimo hráče, které dokázal přivést a to tolik, že můžeme mít dva týmy, které zde nikdy nebyly, mu vděčíme i za všechny sponzory a finance, díky nimž se mohl tento areál zrekonstruovat a celkově za úroveň fotbalu, který se tu nikdy nehrál.