O nás

Fotbal byl v Rajhradicích založen v roce 1953 panem Ladislavem Ustohalem a Štěpánem Sosnarem. Mezi první hráče patřili Srbecký, Gärtner, Minařík Miroslav, Ustohal Ladislav st., Peloušek, Minařík František, Lata, Matoušek Jan, Smetana, Koláček Miroslav, Hvízdal Jan atd. Předtím se hrál fotbal jen neorganizovaně a někteří hráli za RAFKu jako Opluštil, Lata. Elán však dlouho nevydržel a asi v roce 1960 se klub rozpadl. Většina hráčů přešla do RAFKy.

Asi v roce 1965 se činnost obnovila. Většinou se hrála 4 třída., výjimkou se stal jeden rok a to asi 1986, kdy se postoupilo do okresního přeboru a hrálo se s RAFK. Poté se však opět hrála 3. a 4. třída. Toto období 3. a 4. tříd trvalo až do roku 2010. V období, kdy předsedou klubu byl Jan Polák, byli trenéry týmu Olin Koláček, který se stal pro rajhradický fotbal téměř legendou a Miroslav Šibíček. V tomto období za Rajhradice hráli Zikuška, Vašík Lukáš a Vašík David, Kouřil Petr, Kouřil Martin, Ustohal Aleš, Šabata Petr, Bednář Karel, Joukl Miroslav, Zeman Přemysl atd. Poté se fotbal v Rajhradicích přestal na jednu sezónu hrát.

V roce 2010 začala nová éra rajhradického fotbalu. S nápadem na obnovení klubu přišli Jiří Máša, Karel Bednář a Miroslav Šibíček, kteří odehráli podzimní sezónu s hráči, kteří zde hrávali a měli o fotbal zájem. K těmto místním hráčům se poté přidal nově přistěhovaný Robert Hájek a spolu domluvili, že se pokusí rajhradický fotbal dostat opět do podvědomí lidí v obci a ostatních týmů. Spolu s Hájkem přišli do rajhradického týmu také Mikač, Mikyska, Vážan, Racek a třeba Svoboda. Hrála se stále 4. třída, než se hráči sehráli. Ovšem v sezóně 2012/2013 se postoupilo do 3. třídy. Ve stejné sezóně bylo v týmu tolik hráčů, že vznikl i B-tým. Velká radost byla, když hned další rok postoupil tým do Okresního přeboru a to hlavně díky útočnému duu Příkazský - Králík, kdy prvně jmenovaný vstřelil 31 gólů a druhý jmenovaný 26 gólů za sezónu. Fanoušky však ani nenapadlo, že hned další rok se bude postupovat ještě výš a to do 1. B třídy, kdy za Rajhradice znovu po několika letech nastoupil Jaroslav Kouřil, který několik sezón odehrál za RAFK.

Tato třída se v Rajhradicích hrála 3 roky. Poté tým postoupil do 1. A třídy, kterou hraje doposud. 5 sezón zde hrál tým pod vedením trenérského dua Gamba - Pazourek. Po postupu do vyšších tříd se trenérské pozice ujal Libor Zelníček, ale pouze na rok a půl a poté přijal nabídku trenéra Tibor Duda, který A-mužstvo trénuje doteď. Mezi posily, které zde nějakou sezónu odehráli, ale již z týmu odešli patří např. Vážan Daniel, Černý Zdeněk, Pospíšil Jan, Kolečkář Jaroslav, Suchánek Petr, Šindelek Jiří  nebo již zmiňovaní Příkazský Petr a Králík Lukáš. Rajhradický B-tým se se střídavými úspěchy pohybuje mezi 3. a 4. třídou. Aktuálně jsou v Rajhradicích i 3 týmy připravky - starší i mladší.

Mimo fotbalové úspěchy v Rajhradicích proběhla i rekonstrukce areálu. Byly vybudovány nové střídačky, závlahový systém, osvětlení, tréninkové, dětské a víceúčelové hřiště, hospoda se zahrádkou, zázemí pro správce fotbalového areálu, proběhla obnova travnaté plochy na hřišti, rekonstrukce kabin a areálu, kde se konají společenské akce (hody, dětské dny,pálení čarodejnic..).