TJ Rajhradice B - SK Blučina B            7:1 (2:1)

Branky: Pelikán (p), Kovanič, Nos, Furda, Pařil, vlastní 2

ŽK: Svatuška, Kačeriák  - 0

ČK: Sklenář (Blučina)

Sestava: Novotný, Pelikán, Pařil, Šoukal (Zeman), Svatuška, Furda, Nos, Svoboda (Novák), Kovanič, Hájek M., Raška (Kačeriák)

Komentář trenéra:

K malému derby k nám dnes přijeli hosté z Blučiny a jednalo se o souboj mezi doposud neporaženými týmy. Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř a od začátku jsme k utkání přistoupili odpovědně. Soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si šance, kdy již v 5. minutě náš slibný útok byl zastaven pouze za cenu faulu v pokutovém území a Ondra Pelikán nás z penalty poslal bezpečně do vedení. Druhý úspěch přidal "TONY" Kovanič, který byl ve správnou dobu na správném místě a do prázdné brány umístil dalekonosnou vyraženou střelu brankářem. Po této druhé brance jsme však trochu ubrali plyn a i soupeř začal vystrkovat drápky. Po jednom z takových soupeřových ataků se nám však podařil rychlý protiútok, kdy se sám na brankáře řítil Martin Raška, který byl těsně před pokutovým územím zezadu faulován posledním hráčem hostí a byla z toho zasloužená červená karta.

I přes oslabení se soupeř však jen tak lehce nevzdal a dál hrál velmi dobrý fotbal a byl nám vyrovnaným soupeřem. Hostující paráda přišla ve 21. minutě, kdy Riedl P. z přímého kopu skvěle trefil míč a tento se od břevna odrazil za brankovou čáru a Bouda se v tu chvíli natahoval marně. Do konce poločasu jsme si vypracovali ještě hodně brankových příležitostí, ale v koncovce se nám nedařilo. Hosté do poločasu hrozili ojediněle, kdy největší šanci spálil Kubíček, který obešel našeho brankáře, ale následně netrefil prázdnou branku.

V druhém poločase jsme se nadále snažili soupeři vstřelit další branky a zvýšit tak rozdíl v těsném skóre, ale třikrát nám v cestě stála branková konstrukce a nebo jsme v zakončení byli příliš zbrklí a zahazovali jednu šanci za druhou. Uklidnění přinesl až povedený lob Petra Nose v 60. minutě a zvýšení vedení na 3:1. Deset minut na to, utekl po lajně Michal Hájek a jeho centr si do vlastní brány srazil jeden z hostujícíh obránců. Pět minut na to se prosadil i dnešní oslavenec Radoslav Furda a zvyšoval již na 5:1. Další vlastní gól, opět sražení centru, hostujícího mužstva přišel v 82. minutě a dvě minuty před koncem se ještě prosadil Lukáš Pařil po skvělém centru Tonyho Kovaniče a uzavřel na konečných 7:1.

Soupeř v druhém poločase hrozil jen z nebezpečných brejků, ale Bouda v druhém poločase naplno předváděl své golmanské umění a nic už za svá záda nepustil. Smolařem utkání byl Michal Hájek, který měl na noze snad pět branek, ale dneska mu prostě nebylo přáno. Jsme rádi, že jsme toto těžké utkání zvládli a opět porazili soupeře rozdílem třídy. Neméně těžké utkání nás čeká za týden v Kobylnicích.